Magic horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Magic horses

Konji su najplemenitije životinje
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin    

 

 Njega konja po zimi

Go down 
+2
Nino96
Lakota :)
6 posters
Autor/icaPoruka
Lakota :)

Lakota :)


Broj postova : 67
Join date : 12.11.2010

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptypet stu 12, 2010 11:09 am

Kako vi po zimi njegujete konje?

Posto kod nas u Istri zime nisu jako hladne nemamo nista posebno nego stalicu i dekice. Konje po zimi nije preporučljivo kupati jer se mogu razboliti i dobit gadnu upalu pluca. Takoder ih nije preporucljivo ni brijati jer ih dlaka ponajvise grije.
[Vrh] Go down
Nino96
Admin
Nino96


Broj postova : 158
Join date : 01.11.2010
Age : 28
Lokacija : Bjelovar

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptyčet stu 18, 2010 8:02 am

Ja još nisam s mojim konjem dočekao pravu zimu tako da ja neznam nezna
[Vrh] Go down
https://magic-horses.forumcroatian.com
Libertad

Libertad


Broj postova : 172
Join date : 09.11.2010
Lokacija : Rijeka

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptyčet stu 18, 2010 11:37 am

a ja ga nemam Sad Sad Sad
[Vrh] Go down
Lorena97

Lorena97


Broj postova : 160
Join date : 17.11.2010
Age : 26
Lokacija : Bjelovar

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptyčet stu 18, 2010 12:52 pm

Tamo gdje ja jašim konji imaju dekice a u štali je toplo kao u kući tako da vani imaju dekice i to.
[Vrh] Go down
Lakota :)

Lakota :)


Broj postova : 67
Join date : 12.11.2010

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptyčet stu 18, 2010 12:58 pm

~AnabeŁŁ~ je napisao/la:
Ja još nisam s mojim konjem dočekao pravu zimu tako da ja neznam nezna
Takoder Smile
[Vrh] Go down
Libertad

Libertad


Broj postova : 172
Join date : 09.11.2010
Lokacija : Rijeka

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptysri stu 24, 2010 11:42 am

Koliko ja znam nama su na Vrelu konji cjelu zimu zatvoreni u štali za dekice neez....Posto bude velik snijeg i led ne pusta ih se bas van ono ponekad.Ali kad je snjieg ni njima se neda bit vani...
[Vrh] Go down
Lorena97

Lorena97


Broj postova : 160
Join date : 17.11.2010
Age : 26
Lokacija : Bjelovar

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptysri stu 24, 2010 11:51 am

Za to da im se baš i neda bit vani nebi baš potvrdila (možda onima koji su kod vas u klubu), jer uvijek gdje god sam ja po zimi bila uvijek sam se igrala s konjima po ispustu i to, a dok sam išla van iz ispusta stalno su trčkarali po snijegu i razbacivali ga s kopitima pa ga njuškali i to. Ne samo po snijegu nego i općenito, a po blatu i kiši nejdu van jer si mogu izvinut nogu dok trče po blatu, mogu i po snijegu ali po snijegu su vani češće nego po blatu i kiši koliko ja znam.

ako sam krivo rekla slobodno me ispravite. Smile
[Vrh] Go down
Libertad

Libertad


Broj postova : 172
Join date : 09.11.2010
Lokacija : Rijeka

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptysri stu 24, 2010 11:59 am

Lorena97 je napisao/la:
Za to da im se baš i neda bit vani nebi baš potvrdila (možda onima koji su kod vas u klubu), jer uvijek gdje god sam ja po zimi bila uvijek sam se igrala s konjima po ispustu i to, a dok sam išla van iz ispusta stalno su trčkarali po snijegu i razbacivali ga s kopitima pa ga njuškali i to. Ne samo po snijegu nego i općenito, a po blatu i kiši nejdu van jer si mogu izvinut nogu dok trče po blatu, mogu i po snijegu ali po snijegu su vani češće nego po blatu i kiši koliko ja znam.

ako sam krivo rekla slobodno me ispravite. Smile


Nama je vlasnik rekao nekako ovaka:Sav se isput zaledi bude pokriven snijegom(+temperatura je jako niska.)konji si samo naprave jednu stazicu uz ogradu i stoje.-onda ih spremi natrag u štalu.Bili bi konji vana da nisu takvi uvijeti.
[Vrh] Go down
Lorena97

Lorena97


Broj postova : 160
Join date : 17.11.2010
Age : 26
Lokacija : Bjelovar

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptysri stu 24, 2010 12:02 pm

A to je onda drugo. Smile Onda se podrazumjeva ono što si ti rekla. Smile
[Vrh] Go down
Frida Kahlo

Frida Kahlo


Broj postova : 23
Join date : 05.12.2010

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptyned pro 05, 2010 6:24 am

za sportske konje se preporučuje deka, tako da im dlaka toliko ne naraste jer ih je onda teško posušit kad se oznoje, a što se tiće brijanja, konji u treningu se briju iz razloga upravo tog- i njima je OBAVEZNA dekica jer je mogućnost da se razbole sigurna. Konji na rančevima, te rekreativni konji po mom mišljenju netrebaju deku, jer kad zahladi, njima će i preko noći narast zimska dlaka.
[Vrh] Go down
Nino96
Admin
Nino96


Broj postova : 158
Join date : 01.11.2010
Age : 28
Lokacija : Bjelovar

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptypon pro 06, 2010 5:32 am

Molim te Frida Kahlo da se predstaviš u predstavljanje
[Vrh] Go down
https://magic-horses.forumcroatian.com
Collie

Collie


Broj postova : 46
Join date : 11.02.2011

Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Emptypet vel 11, 2011 12:46 am

Ja ne koristim deku osim dok se kobila oznoji onda ju pokrijem, inače je stalno bez deke i vani i u štali.Četkam ju 2x na tjedan,kopita perem i mažem s masti 2-3x na mjesec
[Vrh] Go down
http://horsesandriders.forumhr.com/
Sponsored content





Njega konja po zimi Empty
PostajNaslov: Re: Njega konja po zimi   Njega konja po zimi Empty

[Vrh] Go down
 
Njega konja po zimi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pribor za timarenje konja
» Slike konja
» Lonžiranje konja...
» Šuga kod konja ...
» Pogodi pasminu konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Magic horses :: KONJI I SVE VEZANO UZ NJIH :: Njega konja-
Forum(o)Bir: